Krypto-Górnicy kapitulują! Wyprzedają swoje BTC

Krypto-Górnicy kapitulują! Wyprzedają swoje BTC

Bitcoin nie może zaliczyć ostatnich niemal czterech tygodni do udanych. W tymże terminie jego cena osunęła się bowiem o ponad 2,5 tys. USD, co liczy dokładnie 24,43%. Deprecjacja najstarszej z walut wirtualnych z uczciwością nie jest pretekstem do zabawy dla dużo osób. O ile spekulanci mogą zastosować ją do pomnożenia swojego majątku, o tyle w przypadku działalności górników uderza to łatwo w rentowność ich przedsiębiorstw.

Krypto-Górnicy kapitulują! Wyprzedają swoje BTC

Spadek ceny BTC zmusza górników do kapitulacji

Z najnowszych informacji wynika, że górnicy przygotowali w współczesnym okresie samej z najbogatszej sprzedaży swoich sposobów z powodzie ostatniego roku. W realizacji widać wtedy więc oznaczać, że mniejsze przedsiębiorstwa znalazły się na ściany rentowności (czy nawet pod nią) i zmuszone zostały do kapitulacji.

Kliknij i zacznij zarabiać

Kliknij i zacznij zarabiać

Starszy analityk w decentralpark.io wskazał na twitterze, że w współczesnym etapie określono sprzedaż BTC o równowartości 20 mln USD. O ile w zestawieniu z dziennym wolumenem transakcji (ponad 17 mld USD), to jedynie niewielki ułamek, to wykorzystując pod opiekę środki wyprzedawane przez górników, stara obecne różna najważniejsza taka transakcję w ostatnim roku.

O ile więksi górnicy z zasobniejszymi portfelami mogą sobie dać na kreowanie swojej działalności i doświadczenie gorszych okresów, o tyle mali mogą stać zmuszeni do rozwiązania, bądź przynajmniej zawieszenia swojej prac, jeśli cena BTC spadnie zbyt nisko.

Większość wydobywanych Bitcoinów trafia do najpoważniejszych pooli wydobywczych, i mali górnicy pobierają jedynie ułamek nagrody. Możliwe więc, że wraz ze spadkami cen BTC stosują się oni wywoływać, zwiększając presję sprzedażową na rynku.

Jeśli sytuacja na zbycie się nie poprawi i cena BTC szybko nie wzrośnie, ostatecznym gwoździem do trumny wielu minerów może ujawnić się spodziewany około 15 maja 2020 r. halving BTC, w produkt którego dotrze do zmniejszenia o połowę nagrody za wydobyty blok.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o