Gdzie po pożyczkę? Do banku czy do parabanku?

Chcąc odpowiedzieć na pytanie, gdzie udać się po pożyczkę, czy do banku, czy do parabanku musimy stwierdzić, że odpowiedzi może być tyle ile osób zadających to pytanie. Przede wszystkim każda z tych instytucji kieruje się innymi prawami i działa w odmienny sposób. Każdy wybierając jedną z nich, wiedzie się innymi przyczynami, ma inną sytuację finansową i przeszłość kredytową.

Pożyczka w banku będzie najlepszym rozwiązaniem dla osób o stałych, solidnych dochodach, dobrej zdolności przeszłości kredytowej w BIK. Ponadto osoby pożyczające w banku, poniosą dużo mniejsze koszty za przyznanie i obsługę zobowiązania. Na korzyść banku przemawia choćby kilka tysięcy procent niższe RRSO. Nie można też zarzucić pożyczce w banku niskiej szybkości obsługi, gdyż już od jakiegoś czasu są dostępne kredyty obsługiwane w pełni przez internet, które gwarantują tak samo proste procedury i szybkie wypłaty gotówki jak pożyczki w parabanku.

Pożyczka w parabanku, czyli z pozabankowej firmy pożyczkowej jest dostępna również dla Klienta o stabilnej sytuacji, z dobrymi dochodami zdolnością kredytową, niezarejestrowanego w BIK. Jednakże powinien to robić pod warunkiem, że skorzysta z oferty dla nowych klientów, czyli pierwszej pożyczki gratis, gdzie pożyczając pierwszy raz, nie zapłaci ani złotówki kosztów i po określonym czasie odda, dokładnie tyle ile pożyczył i ani złotówki więcej.

Po pożyczkę do parabanku powinni udawać Klienci odrzucani przez banki z powodu niskich, niestabilnych dochodów, braku zdolności kredytowej, czy też umieszczenia w BIK lub innych bazach dłużników. Parabanki na swoich witrynach internetowych informują, że ich pożyczki są udzielane również dla osób, które są odrzucane przez banki z powodu o złej historii kredytowej.

Z tej przyczyny dla jednej osoby świetnym rozstrzygnięciem będzie bank, dla drugiej w zasadzie jedynym możliwym wyjściem, będzie parabank.

0 0 votes
Obsługa
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Łatwo dostępna
0 0 votes
Przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments