Kredyt samochodowy czy gotówkowy

Po kredyt samochodowy jak wiadomo, sięgamy, zamierzając sprawić sobie nowy względnie używany samochód i tutaj z reguły pojawia się niepewność. Wiele pożyczkobiorców potrzebując skorzystać z trafnego źródła finansowania celów motoryzacyjnych, zastanawia się, co okaże się dla nich tańsze i bardziej opłacalne, czy będzie to kredyt samochodowy czy gotówkowy.

Kredyt samochodowy dość znacznie różni się od gotówkowego i należy zrozumieć przynajmniej fundamentalne z tych różnic, by potrafić wskazać, który z nich będzie dla nas lepszy. Bezspornie dużo w tym temacie zależy od sytuacji finansowej wnioskodawcy, a przede wszystkim zasobności jego portfela.

Przy domyślnym kredycie samochodowym z minimalnym udziałem własnym czy też bez niego nie znajdziemy zbyt wielkich różnic poza tym, że jeżeli zdecydujemy się jednak na kredyt gotówkowy, odpadnie nam koszt ubezpieczenia autocasco. Największe różnice zauważymy, gdy przyjrzymy się trybom spłaty proponowanym przy kredycie samochodowym. Poza wspomnianą standardową są tutaj osiągalne dodatkowe formy na spłatę. Nie są to nazbyt wzięte możliwości, dlatego że sprzęgają się z niezbędnością poniesienia wysokiego jednorazowego kosztu. Chodzi tu o kredyt z wysokim wkładem własnym mniej więcej 50-60% oferowany wprost przez bank producenta samochodu, gdzie po tak wysokiej jednorazowej wpłacie resztę opłacamy bez odsetek po określonym czasie.

W sprawie zabezpieczeń możemy zaakcentować, że przy kredycie gotówkowym nie są one zupełnie potrzebne, jednakże w przypadku samochodowego mogą wystąpić przeróżne. Na ogół spotykanymi odmianami zabezpieczeń jest cesja polisy AC na bank, depozyt karty pojazdu oraz przywłaszczenie. Rzecz jasna żądanie danego sposobu zabezpieczenia jest zależne od banku finansującego oraz jego podmiotowych ustaleń w tej sprawie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o