Kredyt samochodowy i kalkulator kredytowy

Wejdź na stronę swojego banku i skorzystaj z kalkulatora kredytowego, nie ograniczaj się do jego banku! Jeśli chcesz dobrze wybrać kredyt samochodowy, to powinieneś porównać ze sobą kilkanaście ofert! Zobacz, jaką masz zdolność kredytową w poszczególnych bankach i wybierz dla siebie najbardziej interesującą ofertę. Nie wybieraj tego banku, w którym Twoja zdolność do kredytu wynosi najwięcej, bo to że bank oferuje Ci dużo pieniędzy, nie jest jednoznaczne z tym, że warunki umowy są dla Ciebie korzystne! Poniżej przedstawiamy kilka porad dla wszystkich tych osób, które chcą skorzystać z nowoczesnej bankowości elektronicznej i bez wychodzenia z domu przekonać się, ile i na jakich warunkach mogą pożyczyć pieniądze od banku?
Zapraszamy!

Jak korzystać z kalkulatora kredytowego?

Swój poradnik zaczniemy od wyjaśnienia kwestii: Jak owocnie korzystać z kalkulatora kredytowego? Okazuje się bowiem, że popełniamy szereg błędów, a potem jesteśmy ?obrażeni na bank?, że nie chce Nam udzielić kredytu samochodowego, może po prostu pomyliliśmy dochód brutto z netto?

Podstawowe parametry

Dochód netto i brutto

Najczęściej popełniamy błąd w czasie wyliczeń na kalkulatorze kredytowym, to pomyłka dotycząca wielkości Naszych dochodów. Otóż bardzo często w miejsce ?wynagrodzenie netto? wpisujemy kwotę brutto! W ten sposób zawyżamy swój realny dochód! Tego błędu na pewno nie popełnimy, kiedy zapamiętamy, że kwota netto to pieniądze ?już na rękę? ( po wszystkich odtrąceniach podatkowych), a kwota brutto ( przed tym procesem). Nasz dochód netto, to nie tylko pieniądze z umowy o pracę, ale także z pozostałych umów, o czym bardzo często zapominamy.
Większość z Nas uważa, że umowa o dzieło/zlecenie do niczego się nie liczy! To po prostu dodatkowe pieniądze, które nie mają żadnej wartości w banku! Otóż mają, jeśli pracujemy na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony, a poza nią ?dorabiamy? i rozliczamy się przy pomocy umów cywilno ? prawnych, to ten dodatkowy dochód możemy ?doliczyć? to Naszego wynagrodzenia netto. Nie pomijajmy tych ?dodatków? dokonując obliczeń na kalkulatorze kredytowym, przecież zależy Nam na tym, aby bank udzielił Nam kredytu na Nasz wymarzony samochód!

Cena pojazdu na kredyt

Ile zapłacisz za samochód na który bank udzieli Ci kredyt? Pamiętaj, że pojazd stanowi zabezpieczenie kredytu, jeśli nie posiadasz żadnego wkładu własnego, to na pewno będzie trudniej Ci uzyskać kredyt na samochód z najnowszej kolekcji!

Ile lat będzie miał Twój samochód?

Banki znacznie chętniej kredytują nowe auta, pożyczając od banku pieniądze na zakup nowego samochodu, możemy liczyć także na mniejsze oprocentowanie!

Na ile lat chcesz pożyczyć pieniądze od banku?

Sam zaproponuj banku czas, w jakim chcesz oddać mu pieniądze? Wpisz sugerowany okres kredytowania i pod uwagę weź, jego wydłużenie!
To oczywiste, że chcemy w krótkim czasie spłacić Nasz obciążenie finansowe, nie zawsze jest to jednak możliwe.
?Bezpieczny czas? na spłatę kredytu uzależniony jest od kilku parametrów: dochód netto kredytobiorcy, wiek, płeć, wykonywany zawód, wiek pojazdu, cena samochodu, a także model rodziny!

Ustal wysokość rat

Za pomocą kalkulatora kredytowego możemy w prosty sposób wyliczyć to, ile będzie wynosiła Nasza miesięczna rata kredytu samochodowego?
Czy jest ona odpowiednia dla Naszego budżetu rodzinnego?
Czy nie będzie dla Nas zbyt dużym obciążeniem?
A może zaciągnijmy kredyt na dłuższy czas?
Decydując się na wysokość rat kredytu, miejmy na uwadze nie tylko wysokość oprocentowania, ale także Nasz ?spokój finansowy?.
Nie powinniśmy rezygnować ?z wszystkiego?, tylko po to, aby szybko spłacić Nasz kredyt samochodowy, co z pozostałymi wydatkami?
Nie wymagajmy tego, aby teraz żona była odpowiedzialna za Nasze utrzymanie!

Jaki będzie Twój wkład własny?

Kalkulator kredytowy z pewnością poprosi Cię o wpisanie kwoty Twojego wkładu własnego, ile będzie on wynosił?
Twoja zdolność kredytowa rośnie wraz z jego wysokością!

Uczciwość

Dokonując obliczeń przy pomocy kalkulatora kredytowego, musisz być uczciwy!
Są takie oszustwa, które są widoczne gołym okiem!
Nie myśl, że bank udzieli Ci kredytu bez rekomendacji z BIK, jeśli więc ukrywasz któryś kredyt ( karta kredytowa to także Twój kredyt!), to na pewno, ?twoje drobne kłamstwo?, ujrzy światło dzienne!
Nie próbuj także oszukiwać, zawyżając swój dochód (bank albo zajrzy na Twoje konto internetowe albo poprosi o zaświadczenie o wysokości zarobków!)!
Niestety banki potwierdzają informacje, że ?oszustów bankowych? przybywa!
Najczęściej próbujemy ukryć prawdę, o swoim obciążeniu finansowym.
Nie kłamy! Bo Nasze kłamstwa mogą Nam odebrać szansę na Nasz wymarzony samochód, a może marzymy o quadzie?
Bank może odmówić rozpatrzenia kolejnego, tym razem uczciwego wniosku o kredyt samochodowy, jaką ma bowiem gwarancję, że tym razem mówimy prawdę?

Kalkulatory kredytowe pojawiły się po to aby ułatwić Nam dostęp do kredytów samochodowych, korzystajmy z nich uczciwe! Dzięki nim bez (czasami bardzo stresującej) wizyty w banku możemy dowiedzieć się, czy otrzymamy kredyt i w jakiej wysokości?

0 0 votes
Obsługa
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Łatwo dostępna
0 0 votes
Przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments