Krótko o parabankach

Coraz więcej osób decyduje się na pozornie atrakcyjne oferty instytucji finansowych jakimi są parabanki. Pożyczka udzielana w taki sposób, szybko pojawia się na koncie, a do jej uzyskania wymagane jest minimum formalności. Wiele tego typu firm kusi hasłami takimi jak pożyczka na dowód, pożyczki online, szybkie pożyczki.

Nie można pominąć pewnych korzyści, które płyną właśnie z takiej formy finansowania. Przede wszystkim, cała procedura przeprowadzana jest szybko i bezproblemowo.

Klient nie jest sprawdzany w biurze informacji kredytowej. Dzięki temu na dodatkowy dopływ gotówki, mogą liczyć nawet te osoby, które mają już zaciągnięte inne pożyczki, czy nawet są obarczone zobowiązaniami komorniczymi. To sporo przywilejów, jednakże w efekcie końcowym, cena którą za nie trzeba zapłacić może okazać się na tyle wysoka, że podjęcie takowej pożyczki okaże się po prostu nieopłacalne. Niekorzystne warunki, jakie oferują nieuczciwe firmy, wynikają ze względu na to, iż parabanki nie podlegają kontroli państwowej. W takim razie jakie środki ostrożności zachować aby wybrać mimo wszystko korzystną opcję i nie dać się potocznie wpuścić w maliny?

Pierwszą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę jest nazwa instytucji finansowej, z której chcemy skorzystać. Nie może ona zawierać wyrażenia bank, bowiem jest to niezgodne z prawem i może oznaczać, że podjęta współpraca przyniesie negatywne skutki.

Parabankom zależy na tym aby jak najszybciej podpisać umowę i zacząć generować zyski, dlatego nie sprawdzają zdolności kredytowych. Przed podpisaniem umowy, należy ją bardzo dokładnie przeczytać. Oprocentowanie może wynosić bowiem nawet 29% w skali roku, co oznacza, że początkowo pożyczona suma, w momencie gdy przyjdzie do jej spłaty urośnie do znacznie większej kwoty końcowej. W umowie należy również zwrócić uwagę na adnotacje o opłatach przygotowawczych. Takowe trzeba uiszczać jeszcze przed uzyskaniem pożyczki.

Uwzględnić należy również wszelkie inne koszty oraz opłaty związane z tą formą kredytowania.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o