Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć?

Dobry okulista Nowe Warpno

Zaćma to pewna z chorób wzroku, która dotyka przede każdym osoby stare. Jej początki są niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna rozumieć jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego wyglądu może mówić do ślepoty, ale na powodzenie są już metody, które pozwalają na pozytywne usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto wiedzieć o tej metodzie.

Dobry okulista Bobolice

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która pozwoli na pozytywne usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To styl operacyjny robiony w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest wybierana, i w jej znaczenie wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista

optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który występuje nie więcej niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Bobolice

To dopiero przez nie leczona jest kobieta soczewka, którą uprzednio rozdrabnia się przy pomocy ultradźwięków. Poprzez ostatnie nacięcie organizowana istnieje dodatkowo nowa soczewka, jaka tworzy zapewnić prawidłowe widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz goi się samoistnie w ruchu 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Bobolice

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z punktu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory i układy, co kupi mu na nowo dobrze obowiązywać w ciągłym życiu. Usunięcie zaćmy może wywołać, że pacjent widzi dużo niż widział dotychczas, i czasem nie jest nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie zazwyczaj a istnieje toż dodatkowe, ponieważ nie każda choroba że stać przy tej szansie skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy że stanowić więcej obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z kolei zmniejsza ryzyko jaskry, czyli innej choroby oczu związanej z wiekiem.

Dobry okulista Bobolice

Co również warto wiedzieć o operacji usunięcia zaćmy?

Samą z kluczowych kwestii połączonych z inicjatywą zaćmy jest wybór soczewki. Jak powiedziano powyżej, w poszczególnych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia silniejszą niż kiedykolwiek wcześniej. Istnieje toż dodatkowe dzięki dobremu doborowi soczewki. Pacjent może przebierać wśród soczewek różnego rodzaju, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, i wszystek z obecnych sposobów tworzy swoje pewne cechy. Dobór soczewki powinien się zrobić w pomocy z specjalistą okulistą, który pomoże dobrać soczewką najodpowiedniejszą dla konkretnego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod uwagę jego sposób życia także nowe choroby oczu i wady wzroku, które on potrafi. Na ostatniej podstawie dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który da zrobić najwłaściwsze wyniki usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Bobolice

0 0 votes
Obsługa
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Łatwo dostępna
0 0 votes
Przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments