Ciekawe pomysły na zastosowanie technologi LED

Oświetlenie lead Allegro Szczecinek

Budujesz swoje istnienie, budujesz dom, robisz remont swojego lokalu? Chcesz, żeby goście, którzy Cię odwiedzają byli zachwyceni kunsztem, z którym została założona dana dziedzina? Szukasz ciekawych pomysłów, jak małym nakładem kosztów uzyskać duże efekty? Więc dobra, że tutaj trafiłeś!

Oświetlenie lead Allegro Dobrzany

Czym w zespole jest technologia LED?

Mimo, że tylko od kilku, kilkunastu lat technologia LED na stałe zagościła w domach, zatem jej początki sięgają trzeciej dekady XX wieku, jednak do przemysłowej produkcji diody LED weszły tylko w latach 60. Swój efekt mogą zawdzięczać ogromnej wydajności, która znacznie przewyższa konkurencyjne żarówki. Dla porównania – lampa LED o mocy 15W będzie przekazywała światło na etapie 100-watowej żarówki żarowej! Wtedy nie koniec, ponieważ LEDowa żarówka może świecić nieprzerwanie nawet przez 15 lat, natomiast zwyczajna – tylko dwa.

oświetlenie lead allegro

oświetlenie lead allegro

kup teraz na allegro

Dlatego nawet mimo wiele wyższej wartości za pracę – żarówki LED szybko zwracają koszty zakupu.

Ostatnimi czasy wielką renomą cieszą się tzw. taśmy LED. Czym są? To małe, giętkie taśmy, do których przytwierdzono niewielkie żarówki LED. Są niezmiernie proste w montażu i dają natychmiastowe efekty wizualne względem architektury mieszkań dodatkowo nie tylko. Co dobre, leżą w dosłownie każdym kolorze, natomiast niektóre wzory mogą kolor podświetlania zmieniać, jeżeli zastosuje się do nich prawidłowe sterowniki.

Oświetlenie lead Allegro Dobrzany

Jakie są rodzaje oświetlenia LED?

Podstawowym poglądem na zastosowanie oświetlenia LED jest jasna wymiana wszystkich żarówek w wnętrzu. Dzięki temu wydatki użytkowanej energii elektrycznej spadną! Wprawdzie nie można zapominać o tym, że wspomniane żarówki świetnie się zobaczą w wypadku oświetlenia ogrodu, ponieważ odpowiednia obudowa może mieć prąd z energii słonecznej. W dzień energia zostanie zgromadzona, natomiast w nocy Twoje oświetlenie ogrodowe będzie świeciło zupełnie za darmo!

Oświetlenie lead Allegro Dobrzany

Świetnym planem istnieje więcej umieszczenie płaskich żarówek LED w podwieszonym suficie. To całe wyjście do powierzchni niewielkich, np. wąskich korytarzy, lub niewielkich łazienek. Dzięki takiemu umieszczeniu lampy pomieszczenie będzie optycznie czekało na pełniejsze. Warto wiedzieć, że lampy LED się nie nagrzewają tak, jak standardowe odpowiedniki, dlatego bez przeszkód można je ustawiać w otoczeniu wełny mineralnej wykorzystywanej do ocieplenia sufitu. Nie bogata tegoż napisać o własnych żarówkach.

Oświetlenie lead Allegro Dobrzany

Jadnak najbardziej uniwersalnym zastosowaniem dla dosłownie każdej powierzchni jest użycie taśm LED! Sekretem na odpowiednie ich zlokalizowanie jest montaż w środowisku, w jakim nie widać źródła światła, ale może samo światło, dzięki czemu w mieszkaniu jest niezwykła atmosfera. Świetnym planem jest położenie takiego podświetlenia na wzór w luce przy suficie podwieszanym, pod łóżkiem (jeśli jest taka okazja), na wysokiej płycie szafek kuchennych itd. Warto postawić taśmy LED w salonie, gdyż to odpowiednio tam zazwyczaj jest się czas z ludźmi. Taśma LED może świecić nastrojowo, delikatnie, jako doskonały dodatek do kieliszka wina, jednak przy użyciu odpowiedniego modelu taśmy i sterownika LED – nic nie będzie szło na przeszkodzie, żeby uruchomić tryb zmieniający kolory jak w dużej dyskotece. Wystarczy dać do tego orkiestrę i droga zabawa gotowa!

zobacz również najlepsze tablety

Oświetlenie LED dla wszystkiego

Prowadzisz lokal gastronomiczny, kawiarnię, klub, a że szukasz nowatorskich wyjść do bliskiego wnętrza? Ciekawym programem jest kupno okręgu zbudowanego z dowolnego materiału, ważne istnieje przecież, by jego tło było równe i wielkie, nie zaokrąglone i małe. Dlaczego? We pomieszczeniu owego okręgu należy umieścić taśmę LED. Kiedy odbije się ten bodziec i da koła w otoczeniu ścian albo sufitu – wynik będzie wyśmienity! Świetnym planem istnieje wyjątkowo podświetlenie np. ram obrazu lub lustra – wystarczy pod ramą umieścić taśmę LED tak, żeby światło brało się od ściany ściany.

Powinien jednak wiedzieć, że głównym ograniczeniem w stosowaniu metody LED jest polska wyobraźnia. Dzięki niej ważna wykonać tak wiele ciekawych konstrukcji, które przykują uwagę gości, a co więcej, spodobają się Tobie!

Źródło artykułu Ciekawe pomysły na zastosowanie technologi LED

Oświetlenie lead Allegro Dobrzany

0 0 votes
Obsługa
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Łatwo dostępna
0 0 votes
Przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments