poczta kurier

Poczta kurier Dobra zamów online

Z powodu szybkiego tempa życia i większej popularności zakupów przez internet, coraz chętniej korzystamy z usług firm przewozowych. Istniejące na rynku usługi przyciągają nas korzystnymi cenami i błyskawicznymi terminami dostarczenia. Nadawanie przesyłek z Poczta kurier Wolin jest naprawdę proste i naprawdę może uprościć nam życie. Co należy wiedzieć o wysyłaniu przesyłek kurierem? Jakie mogą być dobre strony takiego rozwiązania? A także jakie błędy popełniamy przy wysyłaniu przesyłek?

Poczta kurier Wolin

Małe przesyłki

zamów kuriera

Najchętniej wysyłane przesyłki, to te o małych wymiarach. Mimo że przetransportowanie ich własnoręcznie na pocztę może nie było by, aż tak trudne, jednak możliwość odebrania ich z naszego miejsca zamieszkania przez pracownika firmy kurierskiej wiele upraszcza. Oszczędzamy przy okazji czas oraz swoje nerwy, bo stanie w kolejkach do okienka nigdy nie będzie przyjemne. Nadanie małej paczki to tylko kilka etapów, w pierwszej kolejności należy złożyć zlecenie na kuriera, zapakować pakunek zgodnie z wymaganiami i zaczekać aż Poczta kurier Wolin zjawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto ma możliwość przyjąć naszą paczkę już w tym samym dniu, jeżeli złożyliśmy zamówienie przed południem, lub dnia następnego. Może mieć to znaczenie szczególnie gdy zależy nam na doręczeniu paczki do odbiorcy na czas. Zwyczajowo moment dowiezienia przesyłki wynosi 24 godziny w następnym dniu roboczym.

Wysyłka hurtowa

Gdy zostaliśmy małym przedsiębiorcą i nadajemy dużo pakunków miesięcznie warto skorzystać z opcji przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to okroić formalności. Dodatkowo mamy wtedy szansę otrzymania faktury zbiorczej na koniec miesiąca.

Przy wysyłaniu takiej ilości pakunków na pewno zauważymy też korzyści z przejmowania ich przez kuriera prosto spod naszego miejsca zamieszkania. Zaniesienie ich każdorazowo do placówki pocztowej zajęło by dużo czasu oraz wymagało od nas siły, szczególnie gdypaczki dużo ważą. Ponadto cena paczek hurtowych okazuje się korzystniejsza aniżeli opłata za każdą z paczek oddzielnie. W związku z tym gdy musimy nadawać znaczące ilości przesyłek warto skorzystać z opcji paczek hurtowych.

Wysyłka palet

A co wtedy, kiedy produkt który chcemy wysłać zajmuje naprawdę dużo przestrzeni i dużo waży? Ekonomicznym rozwiązaniem może być wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto proponuje nam przewóz towaru do 500 kg. Nadanie palety nie różni się właściwie od nadania normalnej przesyłki. Również musimy złożyć zamówienie, zapakować przesyłkę a, także ułatwić kurierowi odebranie. Z racji na wymiary przesyłki powinniśmy zapewnić dojazd dla samochodu ciężarowego do punktu składowania ładunku.

Warto pamiętać, że wyliczając rozmiary pakunku i masę powinniśmy doliczyć paletę. Przeciętna euro-paleta ma wagę w przybliżeniu 25 kg i ma mniej więcej 15 cm wysokości. Ponadto drewniane palety mogą zmienić swoją masę pod wpływem wilgotności, dlatego rozsądniej jest nie przybliżać się do maksymalnej wagi przesyłki. Wybierając paletę na której wyślemy produkty, sprawdźmy czy jest ona w dobrym stanie. Zepsuta paleta nie będzie zapewniać właściwego zabezpieczenia i przedmioty na niej mogą ucierpieć. Gdy okaże się, że paleta nie była cała w momencie wysłania przesyłki, możemy mieć problem z otrzymaniem odszkodowania za zniszczenia.

Ogólne zasady przygotowywania przesyłek

Każda firma kurierska miasto ma swoje wewnętrzne wymagania dotyczące wymiarów, zabezpieczenia przesyłek i kontaktu z kurierem. Dlatego warto przeanalizować je przed zrobieniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy przygotowywaniu przesyłki jest właściwe jej zabezpieczenie. Będzie to uzależnione od zawartości przesyłki i jej rozmiarów. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy owinięcie jej folią lub umocowanie towaru odpowiednimi pasami. Mniejsze przesyłki z wrażliwą zawartością będą wymagały wypełnienia, które będzie amortyzowało ewentualne wstrząsy. Oczywiście Poczta kurier Wolin chce żeby wszystkie paczki były transportowane z delikatnością, jednak warto pamiętać, że podczas transportu nasza paczka może się przewracać a nawet być zgnieciona przez pozostałe pakunki.

Kolejną rzeczą o której sporo osób zapomina jest posiadanie listu przewozowego. Poczta kurier Wolin odbierając pakunek potrzebuje też ten list przewozowy dostać i jeśli nie przygotowaliśmy go z wyprzedzeniem, musimy to zrobić kiedy kurier już czeka. Tym samym przedłużamy czas odbioru paczki i w skali całego dnia, może zdarzyć się, że kurier nie da rady do kogoś przybyć. Dlatego dobrze jest myśleć nie tylko o nas samych, ale także o innych korzystających z usług Poczta kurier Wolin .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Obsługa
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Łatwo dostępna
0 0 votes
Przyznawalność