Umowa o dzieło a kredyt hipoteczny

Pożyczki pod zastaw mieszkania Węgorzyno bez bik

Banki deklarują, że znacznie przychylniej podchodzą do ludzi w oparciu o umowę o działanie niż dotychczas mało lat temu. Wbrew to starający się o kredyt hipoteczny muszą tworzyć się z bardziej delikatną procedurą niż w przypadku umowy o pracę.

Pożyczki pod zastaw mieszkania Dobra bez bik

Umowa o działanie na określone wpisała się w krajobraz rynku pracy. Pracodawcy chętnie sięgają po tę formę współpracy, żeby nie obciążać finansów firmy dodatkowymi kosztami.

Lombard online

Lombard online

Uczą się do niej ponad sami pracownicy – są to przede wszystkim mieszkańcy wolnych zawodów, jak prawnicy, dziennikarze, architekci czy graficy – w grup idealni klienci w oczach banku, jeżeli idzie o wysokość dochodów. Mają wtedy wielkie możliwości na przyznanie kredytu hipotecznego. Z drugiej strony, z pomoce na specyfikę zatrudnienia, instytucje stosują innego typu obostrzenia.

Zobacz pożyczki pod zastaw nieruchomości Kołobrzeg

Co bank weźmie pod uwagę?

Oczywiście, bank przeanalizuje takie czynniki, jak koszty utrzymania, spłacane kredyty i historię kredytową. Przed zatwierdzeniem karty kredytowej zapyta nas jeszcze o staż na platformie umowy o działanie. Najczęściej podkreśla się o minimum roku, niektóre instytucje wymagają stażu jedynie półrocznego, drugie zaś aż dwuletniego. Dłuższy okres uzyskiwania dochodów to główna różnica pomiędzy podejściem banków do umowy o pozycję oraz o działanie.

Zobacz mieszkania Kołobrzeg

Dość zgodne daje się przystąpienie do luk w uzyskiwaniu zatrudnienia – wciąż nie powinno ich istnień w ogóle, grozi to bowiem regularnym płatnościom ze części klienta; bankom zależy przede całym nie tyle na określonym przychodzie, co na stabilizacje w jego braniu.

zobacz zatrudnienie pracownika z Ukrainy

Pamiętajmy też, że technologie w niektórych bankach idą na zawarcie w ciągu starania się o kredyt hipoteczny małej liczby zleceniodawców, np. 3 lub 6, co w przypadku tzw. freelancingu może okazać się dość kłopotliwe.

Sporym problemem może stanowić natomiast udokumentowanie przyszłych dochodów. Często umowy o działanie podpisywane są co miesiąc – na pozostałe kwoty, niejednokrotnie z nowymi firmami, trudno więc prognozować, jak będą robiły przychody np. za 3 miesiące. Z pewnością też konieczne jest zapewnienie od pracodawców/zleceniodawców, co czasami – z pomoce na większą miarę podmiotów – pewno stanowić trudne.

Pod uwagę weźmy plus to, że banki w różnoraki forma ustalają dochód netto. Instytucje uwzględnią 20- lub 50-proc. koszty uzyskania przychodu, co świadczy, że analizowana kwota będzie głębsza niż podawała na ostatnie wysokość naszego wynagrodzenia.

Podaje się, że około 1/3 wszystkich chodzących Polaków osiąga zyski z tytułu umowy o wykonanie i działania. To naturalne, że banki muszą zacząć się na nowy człowiek klienta – nie grającego na umowę o pracę, a mogącego pochwalić się dość wysokimi zarobkami. Mimo dość skomplikowanej procedury instytucje przygotowują się iść im na rękę. Nie jednak musimy to czynić z marzeń o swym „M”.

Źródło: Umowa o dzieło a kredyt hipoteczny

0 0 votes
Obsługa
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Łatwo dostępna
0 0 votes
Przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments