siłownia

Siłownia Nowogard

Testosteron- definiuje męskość, odróżnia samców alfa z tych, jacy im się podporządkowują, dodaje nam pewności siebie i energii, poprawia libido. Każdy klient powinien dbać o to, by poziom tego hormonu utrzymywać obok siebie na znacznym poziomie. Niezależnie bowiem z dziwnej mody na zniewieściałych facetów przypominających dziewczynki, czy zapewnień, że jednakże nie musimy już zabiegać o przetrwanie czy bić się o samice jak swoi przodkowie- testosteron dalej jest nam cholernie potrzebny. Szczególnie gdy uwzględnimy fakt, iż w latach 1940-1990 zaobserwowano spadek małej wielkości plemników w nasieniu mężczyzn o ponad połowę!

Siłownia Recz

Prostą tego przyczyną jest ograniczony testosteron, z zmiany przyczyn tego zjawiska naukowcy dopatrują się wielu. Jedni mówią, iż to sukces wzrastającego odsetku gości z nadwagą (im nic tłuszczu, tym zwykle niższy testosteron), inni wierzą, iż to przez estrogeny, których dostarczamy sobie z zewnątrz. Ja pogodzę się z ostatnimi, którzy za głównego winowajcę mają… stres. Nic tak ponieważ nie zaburza naszej gospodarki hormonalnej, jak przewlekłe napięcie. Jeśli jesteś na nie narażony- spokojnie. Tylko się nie stresuj. Odda się z ostatnim walczyć. Niniejszy tekst zaproponuje Ciż nie tylko, jak się wyluzować, ale i kiedy pozostałymi metodami dać sobie wyższy poziom hormonu męskości.

somatodrol

Obniż kortyzol

To akurat ten niechciany hormon sprawia, że się stresujemy. Tworząc na szybką metę- mobilizuje nas do czynienia, motywuje, dodaje siły. Zapewniał naszym przodkom (wraz z adrenaliną) możliwość szybkiej walki lub ucieczki. Niestety obecnie w świętej w części przypadków martwimy się rzeczami, które nie stanowią zagrożenia bycia, więc mechanizm z starych czasów bardziej przeszkadza, niż leczy. Tymże wyjątkowo że długotrwale podniesiony kortyzol powoduje stany zapalne (które to właśnie płacą za nowotwory i choroby serca- dwie podstawowe przyczyny zgonów w końcach wysoko rozwiniętych), katabolizm (rozpad mięśni), zbieranie się tłuszczu, czy problemy ze snem, przemęczenie i drażliwość. I co najniebezpieczniejsze dla facetów- walczy z swym testosteronem. Dlatego powinieneś się imać jakichś sposobów (no, może poza heroiną…), by się wyluzować. Medytacja to stały numer sam na liście lekarstw na stres. Już 15 minut dziennie po miesiącu da Ci zauważalnie spokojniejszy umysł i przyjemny sen. Po drugie- ćwiczenia rozciągające. Po trzecie- oglądanie komedii, czytanie dowcipów, czy szerzej mówiąc- śmiech. Kolejny punkt- samodzielnie wykonany masaż stóp czy łydek. No, chyba że masz kogoś, kto ten masaż będzie wymagać Ci dawać 😉 Po piąte- związek z różnym człowiekiem. Uściski potężnie redukują stres. Coraz lepiej działa pocałunek albo seks. Ponadto- słuchanie relaksującej muzyki, czytanie książek, autohipnoza, basen, taniec, zioła uspokajające takie jak melisa czy waleriana (nie, nie są ale dla starych, znerwicowanych bab)… a coraz jedna, bardzo dobra porada- przyjmij pozycję zwycięscy. Unieś ręce w głowę w znaku triumfu, rozszerz nogi. Stoisz, jakbyś coś wygrał, a mózg dostaje sygnał, iż jesteś przekonany siebie, więc zaczyna mieć więcej testosteronu i zmniejsza kortyzol. Jak widzisz- cwanych. Obniżenie poziomu stresu jest niezwykle istotne, dlatego zawsze przeznaczam nań ważną uwagę. Pozwól je za podstawę swojej piramidy samodoskonalenia.

Siłownia Recz

Konkuruj z nadmiarem estrogenów

Tak jak osoby wytwarzają nieznaczne porcje testosteronu, choć niektórzy myślą, iż wynoszą go tylko samcy, no a my wytwarzamy pewne ilości estrogenu, choć stosowany jest zwłaszcza z płcią piękną. I, co jasne, powinniśmy starać się o to, by nie zdominował naszego testosteronu. Najważniejszym czynnikiem, który znacząco obniży Twój estrogen jest… spalenie tłuszczu. To głównie tkanka tłuszczowa produkuje estrogen, który z zmiany powoduje stawianie się tłuszczu… i koło się zamyka. A potem się dziwisz, że tyle pracodawców ma wysokie piersi i brzuchy, jakby istnieli w ciąży… Cóż, gdyby wiedzieli, jak istotne jest zabieganie o politykę także jak dużo lenistwo otacza ich męskość, na pewno wzięliby się za siebie. Polecam także przerzucić się na picie wody kranowej. Ta w butelkach zawiera powstające z plastiku ksenoestrogeny. Spożywaj także mniej nabiału (krowa to samica, więc naturalnie produkuje żeńskie hormony) i mniej piwa (chmiel co prawda ma roślinne odpowiedniki estrogenu, które w niższym stopniu na nas oddziałują, ale wypicie nawet trzech piw to teraz spora dawka tych niekorzystnych związków)

Siłownia Recz

Wyśpij się

Testosteron wytwarzamy głównie nocą. Pewnie rozumiesz to wcześnie, interesując się z racja zwanym „masztem”. Aby organizm mógł zsyntezować jego dobrą ilość, celuj nie tyle w wydłużenie snu, ile w poprawę jego wartości. Ważna więc dojść na wiele rodzajów. Przede każdym- przewietrz pokój przed pójściem do łóżka. Badania prowadzą, że najlepiej śpi nam się w lekko chłodnym pomieszczeniu. I rzeczywiście w takim, gdzie jest więcej tlenu. Po drugie- nie używaj telefonu ani komputera na ponad godzinę przed planowanym pójściem spać. Ekrany urządzeń elektrycznych oszukują nasz mózg, gdyż robią wrażenie, iż jest dzień, więc wytwarzamy mniej melatoniny (znanej jako hormon snu). I warto sprawdzić, czy nie śpimy na aukcja miękkim łóżku, wyłączyć WiFi (nie zostało dokładnie potwierdzone, że zakłóca cykl snu, ale warto dmuchać na zimne), nie kierować się przed snem grami czy filmami także nie spożywać posiłków na 3 godziny przed snem. Wprawdzie to mit, że przytyjesz, a gdy organizm skupi się na trawieniu- jakość snu spadnie. I wreszcie- wspomagaj się suplementami, które ułatwiają zasypianie. Chodzą do nich GABA, 5-HTP, passiflora, czy wspomniane wcześniej melisa i waleriana. Stosuj jeden z nich przez dwa tygodnie, potem przez taki sam czas inny, a rzeczywiście w kółko, by organizm się nie przyzwyczaił. Zadbaj więcej o to, by posiadać szeroki poziom witaminy D (na etap jesienno-zimowy przekonuje się suplement), magnezu (bierz/spożywaj go wcześnie, gdyż to świetnie się wchłania), cynku i selenu. A jeśli zatem dla Ciebie jeszcze za kilkoro- możesz wypróbować DAA, Tribulus, Maca, albo ziele Damiana. Są badania, które występują, iż nie wykazują szczególnie mocnego działania, przecież są także takie, które przyjmują ich skuteczność. Moja uwaga jest taka, że wszystek organizm jest drugi a warto badać na sobie, jeżeli oczywiście są to dietetyczne środki. To bo nie tracisz nic, prócz kilkudziesięciu złotych. Skoro nie zadziała- trudno. Jeśli zadziała- skorzystasz.

Siłownia Recz

Nie przegrzewaj jajek

Nieprzypadkowo nasze założenia są umieszczone poza jamą ciała, w mosznie. Panuje tam wiele niższa temperatura, co zapewnia żywotność plemnikom. Wykazano, że przegrzewanie jajek bardzo sprzyja obniżeniu testosteronu i tak pogarsza jakość nasienia. Jeśli działasz na saunę- nie spełniaj tego zwłaszcza niż dwa razy w tygodniu. Postaraj się dodatkowo nie brać długich, gorących kąpieli. Nie obejmuj laptopa na kolanach, gdy pracujesz. Nie miej obcisłych bokserek ani spodni. I dokładnie śpij nago. Twoje „wory” będą szczęśliwe.

Siłownia Recz

Bądź aktywny

Posiadam na zasad dwojaką aktywność: Fizyczną i fizyczną. Częste uprawianie seksu niezwykle skutecznie podnosi poziom męskiego hormonu. Co do masturbacji dania są bardzo podzielone- jedni trenerzy zakazują zawodnikom onanizacji przed ważnymi meczami, inni przekaż ją polecają. Cóż, tu też musisz odpowiedzieć się na siebie i stworzyć eksperyment- sprawdź, jak podziała na Ciebie dwukrotne zwiększenie częstości samodzielnych wytrysków przez załóżmy, miesiąc. Jeśli poczujesz się lepiej, oznaczać to będzie, że o. Po drugie- zacznij dźwigać ciężary okołomaksymalne. Oczywiście, jeśli wcześniej nie byłeś na siłowni oraz nie znasz odpowiedniej techniki- nie stawiaj się od razu na nie oczywiście jak szerokie sztangi. Wpierw poćwicz sam ruch, potem zacznij dźwigać. Badania prowadzą, że zwłaszcza ćwiczenia dużych grup mięśniowych, takich jak plecy czy nogi, dają duży wyrzut hormonów anabolicznych. Nie leż to na tyle, bo zapuścisz korzenie. Działaj. I wykorzystuj. Mam możliwość, iż nie olejesz wydanej w obecnym artykule informacji oraz dokonasz kroki, by być się lepszym facetem. Powodzenia!

Siłownia Recz

 

Zobacz również partner do seksu

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o