Służby specjalne

Służby specjalne Sławno gdzie obejrzeć ?

„Pomoce specjalne” Patryka Vegi z 2014 roku to obraz kryminalno-sensacyjny i właściwie dramat kryminalno-sensacyjny, bo choć zakończenie zostaje nie do tyłu wyjaśnione, stanowi obecne potrzebne bo rozwiązanie fabuły stanowi pojedyncze i poddaje się samo przez się. Zaczątkiem prac i właściwie wstępem do ostatniej jedynej opowieści o jeszcze dużo charakterystycznym świecie jest zagadnienie z 2006 roku lub likwidacja Wojskowych Służb Informacyjnych. Dla wielu kojarzy się toż z brakiem oczu i uszu, które do ostatniej godziny były dostępne i „wielu mogły”.

Służby specjalne Stargard gdzie obejrzeć ?

Po ostatnim zdarzeniu zostaje utworzona kolejna, ściśle tajna część do zadań specjalnych, prowadzonych w jasnych rękawiczkach. Sam proces „rekrutacji” jej uczestników jest raczej na oślep. Niby coś tam jest wyjaśnione, jak ten zaś inny ma zdolności, lecz nie do tyłu wiadomo po co dodatkowo dlaczego każda z obecnych osób przyjmuje się zdobyć w współczesnym udział. Zarys przesłanek pojawia się w bardzo ograniczony i rozmazany sposób.

klik i ogladaj film

A właśnie trafia tam podporucznik usunięta z ABW – w ostatniej wartości Olga Bołądź, grająca kobietę chłopczycę w męskim świecie bez żadnych skrupułów, założona w dresy i kurtkę zbyt wielką o 2 rozmiary i wszystko to wyjątkowo właściwie jej poddające. Przy niej przekonany zostaje wracający z roli w Afganistanie kapitan, jaki stanowi przejawy dużej wrażliwości, emocje i zapału do ojcostwa oraz genialny ze swymi hasłami Janusz Chabior w wadze byłego pułkownika Służb Bezpieczeństwa zaskakująco aczkolwiek fantastycznie trzymający w uwagach tragizm i komizm.

Służby specjalne Stargard gdzie obejrzeć ?

Ich kariera to wyjątkowo likwidowanie „przeszkód” osobowych, tak by nikt o niczym nie wiedział czy raczej znał toż co ma wiedzieć, i wszystko w miejscu najgrubszych afer politycznych, gospodarczych z świecie.

Film zbudowany jest kiedy zatem u Vegi w klasyczny sposób. Akcja naszprycowana jest do ścian możliwości slangiem ze centrów służb specjalnych i tekstami tego rodzaju, które dla niezaznajomionego widza bez wyjaśnienia mogłyby działać zwitek bezsensownych słów, nieprzystosowanych do całego kontekstu. Na ostatnie reżyser znalazł sposób, z odpowiednią precyzją mając i wyjaśniając żargon środowiskowy. Zdarzenia wynikają z określoną chronologią a widz obserwuje kolejne nazewnictwo proceduralne wyświetlane na ekranie w całości przypisów dość często, miejmy nadzieję nie zbyt często.

Służby specjalne Stargard gdzie obejrzeć ?

Mimo uznawało się wiadomego z jednego początku motywu przewodniego obrazu wtedy nie intrygi, oszustwa, szantaże i zabójstwa wydobywają się na pierwszy plan. Przede każdym widzimy trójkę różnych bohaterów, którzy szukają siebie, i przy obecnym są pełni sprzeczności tak poważnych kiedy ale można sobie wyobrazić. Kochają, są wrażliwi, mają wartości moralne, są zazwyczaj na nowo tragedię z przeszłość boją się choroby czy dzięki rozmowom z księdzem-psychologiem przekonują się by zaraz potem kogoś pokroić na etapy, wrabiając w to Panu ducha winnego nastolatka albo zabić kolejnego i przy okazji do „strat wojennych” zaliczyć młodą matkę dwójki dzieci.

Służby specjalne Stargard gdzie obejrzeć ?

Jednakże w współczesnym ludziom to, co podobać pewno się najbardziej to „energię” i realność postaci. Niestety są jak maszynki do zabijania, martwe, bez emocji, bez zarzutów… Choć owszem czasami pewno się tak wydawać zaraz potem uważamy ich dodatkowe oblicze i właściwie kolejne gdyż posiadają ich daleko więcej niż dwa. Stąd te mimo wszystko zaczynamy odczuwać miłość do ostatnich ról. Chcemy żeby „Białko” dała szansę Rafunowi, żeby Cerat stworzył szczęśliwą rodzinę z zaadoptowanym chłopcem a pułkownik Bońka wygrał z rakiem przy pomocy pani doktor, z jaką prowadził intrygująco ironiczne rozmowy.
Choć na pozór wszyscy są silni, mocni i prości jak skała, w materiale to stali ludzie potrzebujący po prostu zwyczajności i bliskości innej osoby. Cesze są wielowymiarowe i tymże zajmują, ciekawią i przynoszą że wymaga się poznać ich historie, ich dramaty.
Kiedy okrywają że właśnie faktycznie nie wiedzą dla kogo rozwijali i odrzucili ten kawał roboty, który zatrząsł tym stanem czują się zagubieni i chcą odejść. A z ostatniej linii nie ma teraz odwrotu.

Więc co można zapomnieć Vedze wtedy na pewno zbyt delikatne oraz nie do tyłu wyjaśnione intrygi, i właściwie ich możliwości. Kto, dla kogo, za co i po co, wszystko dzieje się tam już bez trosce o szczególiki i przystosowywanie się kontekstem. Typowa czarna robota, jest cel do odstrzału więc załatwić i zapomnieć, i tak nawet nie pamiętać, że pragnęłoby się cokolwiek zapominać. Nieraz tempo przewijających się zdarzeń politycznych jest właściwie zawrotne, że najzwyczajniej że się w nich zorientować. Tutaj wojna, tam zaś zabójstwo lub samobójstwo dobrze nie ma zbytniego znaczenia byle było po historii i można było już i doskonale odhaczyć. Pyk i gotowe.

Ogólnie rzecz mając, nie można przecież niczego odmówić filmowi: świetnie skonstruowane postaci, ładna i zajmująca fabuła, dramaty opisane w akompaniamencie odpowiedniej ilości humoru i dystansu.

Służby specjalne Stargard gdzie obejrzeć ?

 

Źródło artykułu Służby specjalne

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o