Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Bobolice

Dla prawdziwych wędkarzy zarówno pogoda kiedy i okres roku nie jest przeszkodą do prowadzenia swojej pasji. Dużo spośród nich z niecierpliwością poluje na zamarznięcie akwenów wodnych, by mogli przejść na lód i prowadzenie swojego pragnienia.

Wędkarski Człopa

Wędkarstwo podlodowe stoi się coraz popularniejsze. Gdy chcemy przymocować do grona tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który bardzo odbiega swoim wizerunkiem i parametrami od tych, łączonych w stanie letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że obecnie sama wędka pragnie istnieć wysoko mniejsza.

wędkarstwo allegro

wędkarstwo allegro

Przecież w wywierconym w lodzie otworze ciężko będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego sprzętu będziemy potrzebować oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Zdolności do wędkowania podlodowego, podawane w sprzedaży są przede każdym mniejsze od standardowych. Dotyczy to z faktu, że nie jest nam potrzebna ilość niezbędna do jej niszczenia na odległość, jak dzieje się ostatnie latem. Pragnie być jednak dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb organizujących w zbiorniku. Drogim jest i jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest branie zimą żyłek kolorowych – kierowane są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z poziomem podobnym do codziennego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Człopa

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile zależy nam, by nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Powszechnie wykorzystywane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, stworzona z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe urządzone są w kotwiczki umożliwiające zacięcie i prowadzenie ryby. Zimowe błystki wyróżniają się przede każdym wysokimi połyskującymi barwami lub ostrym, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z głową. Celem zainteresowania ospałych w niniejszej temperaturze ryb, główki najczęściej są w kolorze srebrnym czy złotym. Główki są także nacinane tak, aby w toku ruchu jak najlepiej odbijały światło. Aby zapobiec niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki kryje się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, brane w przypadku stosowana metody spławikowej. Zimą kierowane są zarówno przynęty kiedy i zanęty o wysokim, nęcącym zapachu oraz kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest bardzo cieńsza niż w stanie letnim.

Wędkarstwo podlodowe za nieduże pieniądze może bronić się naszym kolejnym hobby na zimne dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Człopa

0 0 votes
Obsługa
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Koszty
0 0 votes
Łatwo dostępna
0 0 votes
Przyznawalność
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments